Kontenery – nowe czy używane?

0
161
kontenery

Prowadząc firmę mamy możliwości użytkowania zarówno nowych, jak też używanych rzeczy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup używanych maszyn, środków transportu, co wynika z możliwości zmniejszenia kosztów zakupu. Podobnie jest w przypadku kontenerów, których zakup może być bardzo kosztowny.

Nie zawsze konieczne jest kupowanie nowych kontenerów, choć warto brać pod uwagę, że są one w stanie zapewnić dużo wyższą jakość wykonania. Dodatkowo nowe kontenery mogą być objęte przez producentów gwarancjami, co oczywiście znacząco zmienia koszty serwisowania. Z drugiej strony używane produkty są w stanie zapewnić optymalną jakość przy dużo niższych kosztach zakupu. W ten sposób można znacznie ograniczyć łączne wydatki na zakup kontenerów.

To, na które kontenery się zdecydujemy powinno zależeć między innymi od intensywności użytkowania kontenerów, rodzaju prowadzonej działalności czy rodzaju towarów, które mają być za pośrednictwem kontenerów przewożone. W wielu przypadkach konieczny jest zakupów bardziej nowoczesnych kontenerów.

Rozwój transportu oraz realizowanie coraz częściej transportu morskiego oraz kołowego na bardzo długich odległościach przekłada się również na spory postęp techniczny na polu produkowaniu kontenerów. Powstają kontenery wykonane z wysokiej jakości materiałów opartych na nowoczesnych materiałach. Taki kontener jest w stanie znacznie dłużej być użytkowany.

Nie bez znaczenia jest również możliwość zapewnienia większego bezpieczeństwa w transporcie. Z drugiej strony kontenery używane, jeśli były odpowiednio serwisowane są w stanie zapewnić wystarczającą jakość. Cena zakupy kontenerów nie jest bez znaczenia, gdyż wpływa również na łączne koszty, które będą związane z transportem. Bardzo często lepszym rozwiązaniem jest wydanie nieco mniejszych pieniędzy za odpowiednio dobrane do przewożonych towarów kontenery. W ten sposób, zwłaszcza firmy transportowe mogą nieco lepiej kontrolować wydatki, choćby poprzez kupowanie w zależności od potrzeb zarówno nowych, jak też używanych kontenerów.