Jak przedłużyć życie kontenerom?

0
163
Kontenery magazynowe

Przy transporcie na dłuższych trasach, który jest coraz bardziej powszechny niezbędne jest korzystanie z bezpiecznych elementów, w które ładuje się towar. Do popularnych rozwiązań stosowanych przy transporcie morskim czy kolejowym zaliczają się kontenery. Gwarantują one zabezpieczenie dla różnego typu towarów.

Za pośrednictwem odpowiednich kontenerów można przewozić towary płynne. Możliwe jest zastosowanie kontenerów, które pozwalają na utrzymanie stałej temperatury zarówno minusowej jak też na plusie, co jest bardzo ważne, choćby w trakcie przewożenie żywności. Przy transporcie morskim kontenery są szczególnie narażone na różnego rodzaju usterki. W transporcie kolejowym ryzyko wynika przede wszystkim z uszkodzeń mechanicznych, które mogą pojawiać się przy rozładunku i załadunku. W przypadku transportu morskiego dochodzi działanie nieprzyjaznych warunków dla stali, czyli oddziaływania wód morza. Takie warunki mogą wpływać na pojawianie się korozji, która przy długim użytkowaniu kontenerów może prowadzić do nieodwracalnych zniszczeń.

Bardzo często zdarza się, że kontener rdzewieje. Najbardziej narażone na rdzewienie są rogi oraz spód kontenera. Wynika to przede wszystkim z faktu, że podczas rozładunku oraz załadunku towarów może dochodzić w tych miejscach kontenerów do zerwania powłok zabezpieczających. Do zabezpieczenia kontenerów stosowane są przede wszystkim lakiery oraz powłoki antykorozyjne. Jeśli chcemy w dłuższym czasie utrzymać naszą flotę kontenerów w dobrym stanie trzeba regularnie wykonywać serwisowanie kontenerów.

Specjalistyczny serwis jest niezbędny, gdy chcemy w dłuższym okresie czasu użytkować kontener. Nie można nie brać pod uwagę, że nawet nowoczesne powłoki antykorozyjne nie dają możliwości pełnego zabezpieczenia stali z jakiej wykonany jest kontener. Na serwis specjalistyczny warto się decydować szczególnie gdy zdecydowaliśmy się na kontenery używane. W przypadku takich kontenerów należy wykonywać serwisowanie częściej, niż raz w roku. Przy kontenerach nowoczesnych można realizować serwis raz do roku.